• Wpisów:982
  • Średnio co: 2 dni
  • Ostatni wpis:4 lata temu, 22:14
  • Licznik odwiedzin:33 975 / 2729 dni
Jesteś niezalogowany. Niektóre wpisy dostępne są tylko dla znajomych.
 
Każdy prowadzi jakąś kalkulację, którą nazywamy nadzieją.
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (3) ›
 

 
Prawdziwą wartość ma jedynie szacunek wroga.
~ Antoine de Saint-Excupery
 

 
Nie umiemy żyć ze sobą, nie możemy żyć bez siebie.
~ Bezczel
 

 
Nic nie daje zapadanie się w marzenia i zapominanie o życiu.
 

 
chujowo jest
 

 
Jest taki moment, kiedy ból jest tak duży, że nie możesz oddychać. To jest taki sprytny mechanizm. Myślę, że przećwiczony wielokrotnie przez naturę. Dusisz się, instynktownie ratując się i zapominasz na chwilę o bólu. Boisz się nawrotu bezdechu i dzięki temu możesz przeżyć.
Brak powietrza to nie jedyny mechanizm. Inny to prawdziwy fizyczny ból. Ale trzeba go sobie samemu zadać. To nie ma być codzienny ból towarzyszący rozpaczy. Nie ten zaczynający się po przebudzeniu, od końca dużego palca stopy do nasady włosów. To ma być inny ból. Ten kontrolowany i umiejscowiony. Zadany żyletką lub niedopałkiem papierosa. Zamieniasz przy tym swoje wewnętrzne cierpienie na dający się zlokalizować ból fizyczny. W ten sposób przejmujesz nad nim kontrolę.
~ Janusz L. Wiśniewski
  • awatar Don't kill butterfly !: świetny blog ! ;) Piszę opowiadanie, zapraszam do przeczytania i proszę o szczerą ocene bo nie wiem czy pisać go dalej , a jeśli się spodoba dodaj do obserw ;* :)
Dodaj komentarz ›/ Pokaż wszystkie (1) ›
 

 
chciałbym mieć dziś już pod nogami pewny grunt i, żyć z Tobą, być przy Tobie, mieć coś, wiedzieć już.
~ Pezet
 

 
Nic nie mówisz znów, ja milczę też, ale oboje
Mówimy "chyba chcę, lecz wybacz, wiesz, trochę się boję"
~ Pezet
 

 
Może mimo wszystko, miłość nie zawsze zjawia się w życiu jak wspaniały rycerz poprzedzony fanfarami, otoczony przepychem?
Może zbliża się bezgłośnie i skromnie jak stary przyjaciel?
Może ma pozory prozy, dopóki jakaś fala blasków, prześwietlająca nagle jej karty, nie wydobędzie z nich na jaw ukrytych rytmów i melodii?
Może...
może miłość wykwita po prostu z serdecznej przyjaźni jak złocista róża z zielonego pąka?
 

 
mam szczęście,
mam coś,
czego teraz chcą
 

 
Czy wiesz, że samotność to w przekonaniu ludzi najgorszy rodzaj cierpienia? To jest uniwersalne dla świata. W Nowym Jorku tak samo jak na Nowej Gwinei ludzie truchleją ze strachu przed samotnością i opuszczeniem. Czy wiesz, że według jednego z najstarszych hinduskich mitów stwórca powołał świat do istnienia tylko dlatego, że czuł się samotny? Czy wiesz, że amerykańskie podręczniki psychiatrii kwalifikują pustelnictwo jako formę obłędu?
~ Janusz L. Wiśniewski
 

 
To ma być przyjaźń. Nie miłość! Użyła dzisiaj po raz pierwszy tego słowa, myślać o nim. Nie chciała żadnej miłości. Miłość ma wpisane w siebie cierpienie. Nieuniknione, chociażby przy rozstaniach. A oni przecież rozstawali się każdego dnia. Przyjaźń - nie. Miłość może trwać i istnieć nieodwzajemniona. Przyjaźń - nigdy. Miłość jest pełna pychy, egoizmu, zachłanności i niewdzięczności. Nie uznaje zasług i nie rozdaje dyplomów. Przyjaźń poza tym jest niezwykle rzadko końcem miłości.
~ Janusz L. Wiśniewski
 

 
Czasami umiem się wstrzelić w taki "punkt osobliwy". Jesteś w szpagacie między przyszłością i przeszłością. Jesteś jednocześnie w kilku przestrzeniach lub w jednej przestrzeni o więcej niż ośmiu lub osiemnastu wymiarach. Nie masz uczucia, że między przeszłością a przyszłością jest teraźniejszość. Teraźniejszość jest zbędna. Możesz równie dobrze stanąć na lewej nodze w przeszłości lub prawej w przyszłości. Rozglądasz się po prostu po wszechświecie.
~ Janusz L. Wiśniewski
 

 
Ludzie poruszają się po wytyczonych przez los albo przeznaczenie - obojętnie jak to nazwać - trasach. Bardziej niż rzadko i tylko nieliczni zostają na dłużej i chcą iść naszymi trasami. Zdarzają się jednak i tacy, którzy zaistnieją wystarczająco długo, aby chciało się ich zatrzymać. Ale oni idą dalej.
~ Janusz L. Wiśniewski
 

 
W stanie, w jakim są zakochani ludzie, dopamina przelewa im się przez kanały rozsądnego myślenia i zatapia mózg. Szczególnie lewą półkulę. To udowodniono najpierw na szczurach, potem na szympansach, a ostatnio na ludziach. Gdyby zakochanie trwało zbyt długo, ludzie umieraliby z wyczerpania, arytmii lub tachykardii serca, głodu lub syndromu odstawienia snu. Ci, co by jednak nie umarli, w najlepszym przypadku skończyliby w szpitalu wariatów.
~ Janusz L. Wiśniewski
 

 
Zrozum, że czasem sprawy nie układają się po naszej myśli, to wszystko, nie ma w tym niczyjej winy, lepiej sobie odpuścić.
 

 
To czysty przypadek. Całe życie jest pasmem przypadków.
Według mnie to absurd, by doszukiwać się źródeł tego przypadku.
(…) To tylko przypadek i już.
 

 
Niekiedy sami przed sobą nie jesteśmy w stanie wyznać własnych problemów.
 

 

Opłakuję coś, czego nigdy nie miałam. Co za absurd. Rozpacz z powodu przeklętych nadziei, przeklętych marzeń i oczekiwań.
 

 

Niestety, każda z przyczyn wydawała się bez sensu. Tak jakby prawda chciała mi zajrzeć prosto w oczy, a mnie brakowało odwagi, żeby to spojrzenie odwzajemnić.
 

 

Ten kto przestaje szukać, przegrywa życie.
 

 

Nie składaj obietnic, których nie jesteś w stanie dotrzymać.